Doçentlik Başvurularında “Başvuru Ücreti” alınacak

ÜAK bugün Eylül 2021 doçentlik dönemi başvurularına yönelik başvuru kılavuzlarını ve diğer detayları ilan etti.

2021 Eylül Doçentlik dönemi başvuru kılavuzu incelendiğinde 900 TL başvuru ücretinin alınacağına dair bilgi yer almaktadır.

Bu açıklamaya göre;

Adaylar, başvuru bilgilerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra başvuru ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. Başvuru Ücreti Ödeme işlemleri 20 Eylül 2021 – 30 Eylül 2021 tarihleri arasında, 30 Eylül 2021 mesai saati bitimine (17.30) kadar kredi kartı/banka kartı ile https://dbs.yok.gov.tr/ adresinden başvuru tamamlama ekranından yapılacaktır. Banka şubelerinden ve ATM’den ücret ödemesi yapılmamalıdır.

Diğer detaylar şu şekilde;

Doçentlik başvuruları, başvuru süresi içinde yapılacaktır. Başvuru süresinin dışında hiçbir adayın başvuru talebi kabul edilmeyecektir.
 Başvuru Ücreti süresi içinde yatırılmadığı takdirde başvuru tamamlanmamış olacağından sisteme girilmiş olan başvuru bilgileri geçersiz sayılacak ve işleme alınmayacaktır.
 Başvurusunu süresi içerisinde yapamayan veya tamamlayamayan, başvurusunu geri çeken, başvurusu geçersiz sayılan veya iptal edilen, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ödeme yapmış olan adayların ödedikleri ücretler iade edilmez/devredilmez. Ücretlerin doğru/yanlış yatırılmasının sorumluluğu adaya aittir.
Başvuru Ücreti sanal pos uygulaması üzerinden başvuru tamamlama ekranından yapılacak olup şubelerden ve ATM’den ücret yatırılamayacaktır.

Kaynak: ÜAK

Doçentlik Başvurularında “Başvuru Ücreti” alınacak

Doçentlik Başvurularında “Başvuru Ücreti” alınacak” için bir görüş

Yorumlar kapalı.