Telefon: +90 543 886 4772     WhatsApp Telefon: +90 543 569 6147 

Doçentlik Belgeleri Artık E-Devlette

Doçentlik sınavlarından başarılı olan adaylar artık doçentlik belgelerini E-Devlet sistemi üzerinden edinebilecekler.

ÜAK’ın yaptığı duyuruya göre;

 

Eser İnceleme Sonucunda Başarılı Olan Adaylara Doçentlik Belgesi Düzenlenmesine İlişkin Duyuru

Eser İnceleme Sonucunda Başarılı olan adayların Doçentlik Belgesinin düzenlenebilmesi için, eser inceleme sonuçları Doçentlik Bilgi Sistemi (DBS) üzerinden duyurulduktan sonra, adayların Üniversitelerarası Kurul Başkanlığına Doçentlik belgesi talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Doçentlik belgesi talebinde düzenlenecek dilekçe örnekleri aşağıda yer almaktadır. Dilekçe ve varsa eklerinin, doçentlik belgesi almaya hak kazanılan tarih itibarıyla düzenlenmiş olması gerekmektedir.

Doçentlik belgesi talep dilekçesi ve varsa ekleri Üniversitelerarası Kurul Başkanlığına ulaşıp gerekli kontrol ve onaylama işlemleri yapıldıktan sonra, adaylar https://www.turkiye.gov.tr adresinden TC Kimlik No ve e-Devlet Şifresi ile giriş yaparak e-imzalı olarak düzenlenen Doçentlik Belgesini Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı > Doçentlik Belgesi Sorgulama hizmeti ile e-devlet üzerinden
kendileri edinebileceklerdir. E-devlet hizmeti üzerinden oluşturulan e-imzalı Doçentlik belgesi dışında, ÜAK tarafından ayrıca fiziki Doçentlik belgesi düzenlenmeyecek ve adaylara gönderilmeyecektir.
Doçent Adaylarına duyurulur.

Duyurunun tamamı ve ekleri için buraya tıklayınız.

Doçentlik Belgeleri Artık E-Devlette

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir