Telefon: +90 543 886 4772     WhatsApp Telefon: +90 543 569 6147 

DBS Kontrol Sertifikası

Doçent adayı değerli hocalarımız sıklıkla DBS verilerinin kontrolü noktasında sorularını bize iletmektedirler. Bu süreçte, Akademik Destek ekibi olarak adaylara rehberlik etmeye çalışıyoruz.

Adaylar, makalelerini, bildirilerini, kitaplarını ve diğer tüm eserlerini Doçentlik Başvuru Sistemine (DBS) veri girişi yaparak eklemektedirler. Veri girişinin yanında makale tam metinleri ve editör kurulları-indeks çıktısı-kapak sayfalarını da sisteme yüklemektedirler. Atıf listeleri v.b. gibi tüm detaylar ayrıca sisteme eklenmektedir.

Kompleks bir yapı olan DBS eksik bilgilerin veya hatalı veri girişlerinin yapılmasına uygun karmaşık bir yapı sergilemektedir. Dolayısıyla, adaylar kendi çabalarıyla veya üçüncü şahıslar tarafından bu bilgilerini sisteme yüklemektedirler.

  • Bütün adayların aklında acaba yapılan işlemlerde bir hata var mı? 
  • Başvuru puanım kaç, doğrumu hesapladım?
  • Makalelerim ÜAK şartlarına uygun olarak indeks bilgisi ile sisteme girilmiş mi?

Bu tür soruların sayısı o kadar fazla ki bu işin üstesinden gelmek akademik kariyerin zirvesindeki akademisyenler için bile zor gelebilir.  Diğer yandan, adayların akademik ve idari sorumlulukları da bu sürece ayırdıkları zamanı da kısıtlamaktadır.  Adaylar, hem iş yoğunluğu ile boğuşurken hem de başvurularına şekil vermeye çalışmaktadırlar. Bu noktada, ya yıllık izne çıkarak, ya da profesyonel bir destek alarak sorunu çözme yoluna gitmektedirler.

Akademik Destek ekibi olarak gururla söyleyebiliriz ki, başvurusuna destek olduğumuz adayların tamamı (%99) doçent unvanını aldı.

Akademik Destek bünyesinde akademik uzmanlarımız, adayın tüm eserlerini  ve DBS veri girişlerini incelemektedirler.

Akademik Destek ekibi yaptığı işi titiz ve profesyonel bir bakış açısı ile ele alarak; adayın ÜAK’ın sayfasında başvuru yaptığı ilgili bilim dalı başvuru şartlarına göre asgari koşulları sağlayıp sağlamadığını, tahmini puanlarını ve DBS verilerindeki eksik girişleri ve belgeleri içeren bir sertifika hazırlayarak adaya sunmaktadırlar.

DBS Kontrol Sertifikası örneği aşağıda incelenebilir.

 

 

Adayların eser sayısı ve bağlı veri girişine göre fiyatlar şekilleneceği için lütfen eserler listenizi mail adresimiz olan info@akademikdestek.org adresimize ileterek süre, süreç ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Ayrıca, yayınlarınızı ve diğer bilgilerinizi aşağıdaki iletişim formu ile de bize ulaştırabilir ve fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Saygılarımızla.

[wpforms id=”51″]