Akademik Destek Doçent Koçluğu

Akademik çalışmalarına tıpta uzmanlık veya doktora sonrası ara vermiş, yoğun klinik çalışmaları içinde fırsat bulamayan değerli bilim insanları;

Doçent veya Profesör olma süreçlerinizde sizlere danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

 

SÜREÇ

ADAY BAŞVURUSU

Akademik Koordinatörümüzle aşağıdaki telefon numarası ile iletişime geçmenizi bekliyoruz.

ESER İNCELEME

Adaylarımız Akademik Koordinatörümüzle yaptıkları görüşme sonrası, iletisim@akademikdestek.org veya akademikdestekma@gmail.com e-posta adreslerimize güncel yayınlarının bulunduğu CV'yi gönderirler.

Akademik Destek uzmanları ön inceleme yaparak adayın genel durumu tespit ederek bir rapor ve fiyat teklifi ile adaya sunarlar.

SÖZLEŞME

Fiyat teklifimizi kabul eden adayla Akademik Destek arasında bir sözleşme hazırlanır ve sorumluluklar yazılı ortama aktarılır.

Sözleşme taraflarca imzalandıktan sonra Doçent Koçluğu süreci başlamış olacaktır.

PLAN ve ÇALIŞMA

Akademik Destek Doçent Koçu ile Doçent adayı sözleşmede belirtilen kurallara göre danışmanlık bağı ile süreci yürütmeye başlarlar.

Adayın yayın planının hazırlanması ve süreç takvimi Doçent Koçu tarafından hazırlanır ve adayla mutabık kalınarak süreç ilerler.

ARAŞTIRMA ve YAYINLAR

Akademik Destek Doçent Koçu ile Doçent adayı, yayın ve araştırma planına göre akademik faaliyetlerine devam ederler.

Adayın hazırladığı/önerdiği araştırmalar ve yazılar kontrol edilir ve gerekli bilimsel değerlendirmeler adayla paylaşılır.

TAKVİME GÖRE İLERLEME

Araştırma ve Yayın planına göre analiz yapılır, süreçteki mevcut durum adayla paylaşılarak hedefe ne kadar ulaşıldığı, eksiklerin neler olduğu bir raporla adaya sunulur.

Yorumlar

Altı yıllık uzman hekimim.

2020 Mart ayında doçentlik için karar verdim ve destek almadan tek başıma çalışmaya başladım. Altı yıl aradan sonra her ne kadar alt yapım olsa da nereden başlayacağımı, nasıl çalışacağımı bilmiyordum.

Bazı günler çalışıyordum, bazı günlerse doçentliğe hazırlanırken tek başıma başaramayacağımı düşünüp çalışmayı bırakıyordum. Yaklaşık on ayım bu şekilde kararsızlıklar içinde geçti.

2021 Ocak ayında profesyonel bir destek almam gerektiğini ve tek başıma bu işi yapamayacağımı, yapsam bile yıllarımı alacağını anladım. Beni çalışmalarımda yönlendirecek, neyi nasıl yapmam gerektiği konusunda destek olacak, en önemlisi bu zorlu süreçte manevi desteğini ve akademik tecrübelerinden faydalanabileceğim bir ekibe ihtiyacım vardı.

Akademik destek ekibinden 2021 Ocak ayından bu yana profesyonel destek alıyorum. Beş ay gibi kısa bir zamanda profesyonel ekiple düzenli ve disiplinli bir çalışmayla doçentlik başvuru dosyamın yarısından fazlasını hazırlayabildim.

Hocalarımıza beni her daim motive ettikleri, çalışmalarımı düzenli olarak planladıkları ve bu işi başaramayacağım diye düşündüğüm anda yeniden bana destek olarak her türlü yardım ve emeklerini esirgemediği için minnettarım.

Doçentlik gibi zorlu bir süreçte hocalarımızdan destek almasını herkese kesinlikle tavsiye ederim, bu zorlu süreçte yalnız olmadığınızı ve size sürekli motive eden birilerinin varlığını bilmenin başarıya giden yolda en önemli adım olduğunu düşünüyorum.

Dr. ÖG

Sağlık Bilimleri

Yoğun bir tempoda çalıştığım ve akademik çalışmalara uzun bir ara verdiğim için uzman desteği almak benim için çok önemliydi. Yayın eksiklerim için yardımcı olmalarını ve beni yönlendirmelerini danışmanlık yapmalarını istedim. Mevcut eserlerimi inceleyerek eksikleri içeren bir raporla Akademik Koordinatör benimle iletişime geçti, süreçle ilgili çalışma planına yönelik aktarımları beni ziyadesiyle memnun etti ve sözleşme yaparak doçentlik koçu belirlediler. 6 aydır beraber çalışıyoruz, araştırma önerilerimi hazırlıyor danışman hocamızın onay ve yorumları ile yayına hazırlıyorum. Bir kitap ve bir kitapta editörlük için girişimlere başladık. Çok memnunum nasip olursa 1,5 yıl sonra tüm eserlerim ve puanlarım hazır olacak. Herkese tavsiye ederim. Tek muhatabınız var ve gerekli tüm yönlendirmeleri sağlıyor. İşyerimdeki arkadaşlar bile hızıma şaşırdılar. 🙂

Dr. AG

Sağlık Bilimleri

Doçentlik uzun süredir aklımdaydı. Bir türlü akademik çalışmalarıma başlayamıyordum. Bir hocamız Akademik Desteği önerdi, kendilerini telefonla arayıp bilgi aldım. Hızlıca sözleşme yaparak sürece başladık. Doçent olana kadar destek olacaklar ve danışmanlık yapacaklar. Henüz yeni başladık. Eksiklerime yönelik bir çalışma planı hazırlanacak. Kafanızda soru işaretleri varsa mutlaka iletişime geçerek telefonla görüşmenizi tavsiye ederim.

Dr. ÖB

Sağlık Bilimleri